YBC PROVINCIAL SINGLES CHAMPIONSHIP

SCRATCH RESULTS (TOP 3):

Bantam Girls:

Rayne McLeod - Dakota Lanes (921)  Gold

Jezia Nickerson - Rossmere Lanes (773)  Silver

Mela Walkner-Boyko - Rossmere Lanes (764)  Bronze

Bantam Boys:

Aiden Falk - Bowlers Lanes - Gimli (759)  Gold

Tyler Dyck - Minnnedosa Lanes (688)  Silver

Cohen Linsenmeier - Dakota Lanes (632)  Bronze

Junior Girls:

Mackenna Thomason - Dakota Lanes (1078)  Gold

Sadie Vokey - Polo Park Bowling Centre (1022)  Silver

Alyssa Lightfoot - Rossmere Lanes (963)  Bronze

Junior Boys:

Jacob Isaac - St. James Lanes (1086)  Gold

Ethan Blackburn - Polo Park Bowling Centre (992)  Silver

Kaiden McKillop - Rossmere Lanes (948)  Bronze

Senior Girls:

Chloe Fleming - St. James Lanes (1232)  Gold

Lily Jacobs - NC Crossroad Lanes - Thompson (1175)  Silver

Gillian Lamonica - St. James Lanes (1121)  Bronze

Senior Boys:

Colton Youzwa - St. James Lanes (1402)  Gold

Alex Thompson - Dakota Lanes (1320)  Silver

Will Thompson - Dakota Lanes (1316)  Bronze

YBC PROVINCIAL SINGLES CHAMPIONSHIP

POA RESULTS (TOP 3):

Bantam Girls:

Kaleia Collins - Bowlers Lanes - Gimli (+82)  Gold

Nya Falk - Bowlers Lanes - Gimli (+76)  Silver

Jaela Nickerson - Rossmere Lanes (72)  Bronze

Bantam Boys:

Joey Sweeney - St. James Lanes (+147)  Gold

Hunter Masiak - Bowlers Lanes - Gimli (+109)  Silver

Jacob Rusnak - T-Birds - Brandon (+54)  Bronze

Junior Girls:

Brooklyn Keen - Dakota Lanes (+168)  Gold

Kenadi Sherred - Bowlers Lanes - Gimli (+146)  Silver

Mary Williams - T-Birds - Brandon (+105)  Bronze

Junior Boys:

Kyle Calen - Minnedosa Lanes (+173)  Gold

Everett Hood - T-Birds - Brandon (+111)  Silver

Tanner Barbour - Rossmere Lanes (+106)  Bronze

Senior Girls:

Faith Clarke - Minnedosa Lanes (+204)  Gold

Lorena Badz - Rossmere Lanes (+144)  Silver

Cailin Laurent - Polo Park Bowling Centre (+134)  Bronze

Senior Boys:

Carter Schade - St. James Lanes (+179)  Gold

Curtis Madden - Minnedosa Lanes (+173)  Silver

Isaiah White - Rossmere Lanes (+141)  Bronze